Urszula urodziła się 7 lutego 1960 roku w Lublinie. Dziś obchodzi więc 60 urodziny. Radość tej chwili przyćmiła niestesty wiadomość z dzisiejszego poranka o tym, że po długiej walce z rakiem odszedł Romuald Lipko. Być może bez jego niezwykłego talentu Urszula nie osiągnełaby aż tak dużej popularności. Zapytana przez nas żartobliwie czy karierę w latach 80-tych zawdzięcza urodzie czy skomponowanej przez Romualda Lipko piosence „Dmuchawce, latawce, wiatr” odpowiada – ” Na pewno jedno i drugie. Dmuchawce, to wiadomo. Ta melodia, to, że jest to walczyk, świetnie nagrany, to na pewno pomogło. Poza tym byłam znakomicie wystylizowana przez najlepszą wówczas stylistkę i wizażystkę w Polsce, rozchwytywaną przez wszystkich, nawet przez zespoły męskie, czyli Olę Laskę -Wołek. Stroje, które robiła były ciekawe, a makijaż drapieżny”.

W wieku 60 lat Urszula jest już babcią, ta rola bardzo ją cieszy. Potrafi zresztą doskonale, z zasłoniętymi oczami, rozpoznać jedzenie dla niemowlaków. Zobaczcie to w odcinku Kilen Show . https://www.youtube.com/watch?v=RSnuVP8DvVw

Oceniając swoje życie mówi, że w tym wieku myśli już dekadami. ” Z biegiem lat wyzwania są dla nas coraz poważniejsze. Wierzę, że to największe jeszcze przede mną „.

Czy Urszula szukuje coś z okazji 60 urodzin, może specjalne koncerty ? ” Ja bym w ogóle zrobiła taki występ z wielkim hasłem Babka Ula wam coś zagra” – mówi śmiejąc się głośno Urszula.

Życzymy 100 lat !!!!